Václav Pech jun. bude startovat v Pačejově

Tisková informace Václava Pecha jun., Plzeň, 4.8.2011

Již tuto sobotu odstartuje Rallye Pačejov, soutěž zařazená do šampionátu Rallysprintů. I když se tohoto mistrovství posádka EuroOil teamu pravidelně nezúčastňuje, rallye v Pačejově pojede.„Po kompletním přestavění našeho produkčního vozu do kategorie R4, které se kromě odlehčení týkalo hlavně zdokonalení podvozku, jsme prakticky neujeli ani kilometr ostré závodní jízdy. Několikrát jsme testovali, ale opravdová soutěž vůz prověří mnohem důkladněji. Proto tento start bude především prověrkou a přípravou na nadcházející vrchol sezóny, kterou je Barum Rallye,“ vysvětluje důvody startu Václav Pech jun..

Rallye Pačejov byla v roce 1996 vůbec prvním závodem v rallye posádky Pech – Uhel, s vypůjčeným soutěžním vozem Š1000 MB od Václava Pecha seniora. „Tento závod si dokonale pamatuji, a i když se od té doby hodně změnilo, nedám na jízdu s tisícovkou dopustit. Byl to super závoďák a hodně jsem se s ním naučil. Především využívat, co možná nejlépe, výkon motoru, kterého tam oproti dnešním vozům bylo fakt málo,“ dodává V. Pech jun..

Rallye Pačejov odstartuje první posádka startovního pole Václav Pech jun. – Petr Uhel v 8,30 hodin v soboru 06.08. z horažďovického náměstí a vítěz závodu dojede tamtéž v 16,00 hodin.

EuroOil Cepro Mitsubishi Terbo Castrol DiAndreaLupo Allianz