Pech odstartuje v Sosnové s Mini Cooperem

Tisková informace Václava Pecha jun., Plzeň, 16.11.2011

Po šesti letech s produkčním vozem přesedá Václav Pech se svým dlouholetým spolujezdcem Petrem Uhlem na jinou kategorii i značku závodního vozu. Volba padla na vůz MINI John Cooper Works S2000 s přeplňovaným motorem 1,6, který do České republiky přivezla firma Invelt, největší prodejce vozů MINI na tuzemském trhu. Václav Pech si soutěžní speciál nedávno vyzkoušel na  dvou rallysprintech v Jeseníkách a ve Vsetíně, kde MINI prokázalo své kvality.„Domluvili jsme se na tříletém programu s vozem MINI v Mezinárodním mistrovství České republiky. Čeká nás nová výzva, po zkušenostech ze dvou sprintů doufáme, že budeme opět bojovat o nejvyšší příčky v domácím mistrovství. Naše sezóna 2012 začne již v lednu na Jänner Rally v Rakousku. To ovšem nebude nic jednoduchého. Jízda s tímto vozem vyžaduje trochu odlišnější styl, než jsme byli zvyklí s produkčním Mitsubishi a premiéra na sněhu bude pro nás o to těžší “ říká ke změně vozu Václav Pech jun.

Plné nasazení MINI je naplánováno až od ledna 2012. Fanoušci automobilových závodů rally si ale vůz MINI John Cooper Works a Václava Pecha mohou vychutnat již dříve. Představí se na Setkání mistrů v Sosnové u České Lípy již tento víkend, kde výjimečně může startovat se silnější verzí motoru, který se používá pro Mistrovství světa. „ Na Setkání mistrů se každoročně moc těším. Sejdou se zde opět přední závodníci z ostatních disciplín motoristického sportu, z Mistrovství Světa v rallye, z Mistrovství Evropy v rallyecrossu a autocrossu. Martin Prokop zde představí nový speciál Ford Fiesta WRC, se kterým startoval na nedávné Britské rallye a tradičně nebude chybět ani legenda českého motorsportu Jarda Hošek se svojí bugynou, na kterého je v jeho věku fantastické podívání. Jsem zvědavý na porovnání našeho Mini Coopera a novodobých wéercéček 1.6T, oproti dřívějším dvoulitrovým, se kterými jsem závodil před lety i já. Za celý EuroOil team zvu všechny fanoušky motorismu do Sosnové,“ uzavírá pozvánkou Václav Pech.

Setkání mistrů proběhne v sobotu 19. a neděli 20. listopadu v Sosnové u České Lípy. Sobota bude věnována volným jízdám, při kterých dojde ke svezení partnerů týmu a v neděli se odehrají měřené tréninky, vyřazovací rozjížďky a finálové jízdy, do nichž doufejme postoupí i Václav Pech, který se zde před dvěma lety při Setkání mistrů utkal v přímém souboji z dnes již aktuálně osminásobným mistrem světa Sebastienem Loebem.

EuroOil Cepro Invelt Castrol Allianz