Šumavská premiéra Porsche Václava Pecha jun.

Tisková informace Václava Pecha jun., Plzeň, 2.5.2016

Rallye Šumava byla první soutěží, kde EuroOil-invelt team odstartoval s Porsche 911 GT3.
Václav Pech jun. s Petrem Uhlem úspěšně dokončili 51. Rallye Šumava Klatovy a poprvé zde tisícům divákům představili nový vůz, s nímž odstartují do všech soutěží MČR v rallye. Mechanici EuroOil-invelt teamu pracovali na Porsche ještě celou noc před startem, aby dokončili vše potřebné a na všech byla trochu cítit nervozita, jak si s novým autem posádka povede. Hned v první rychlostní zkoušce, kterou byl populární Čínovský okruh, bylo ale všechno napětí rázem pryč, protože nové Porsche 911 GT3 EuroOil-invelt teamu úvodní rychlostní zkoušku soutěže vyhrálo. To je premiéra nového a na poslední chvíli dokončeného auta, o níž se týmu ani nesnilo. „Máme z takového uvedení Porsche samozřejmě radost, ale je nám jasné, že jsme na začátku dlouhé cesty zvykání si na nový jezdecký styl a přizpůsobení se zadnímu pohonu. Z jízdy s tímhle autem mám ale hezký pocit. Je to ryzí závoďák s velkým výkonem a pohonem jen zadních kol, bez různých elektronických podpůrných systémů. Je velká dřina tohle auto uřídit, ale jsou to ty pravé závody,“ říkal po úvodní vyhrané rychlostní zkoušce na Činovském okruhu nadšeně Václav Pech jun..
Už v průběhu první etapy Rallye Šumava bylo zřejmé, že se EuroOil – invelt teamu podařilo v krátkém čase postavit rychlé a divácky nesmírně atraktivní auto, které může bojovat s absolutní špičkou české rallye. Ta byla na letošní Šumavě velmi početná a ve startovní listině bylo více než dvě desítky vozů nejvyšší kategorie. K první vyhrané rychlostní zkoušce přidala posádka Pech – Uhel ještě například i třetí čas na třetí RZ, ale do cíle etapy předávala Porsche až na pátém místě absolutně.

I ve druhé etapě se nové Porsche drželo v popředí a posádka se dokonce v jednu chvíli těsně dostala na čtvrté místo. „S každým kilometrem jsme se s autem učili a získávali více jistoty. Na širokém Činovském okruhu to bylo o jeho výkonu, ale na úzkých rozskákaných silničkách to tak jednoduché s pohonem pouze zadní nápravy nebylo. Bude to ještě chvíli trvat, přece jenom návyky za dvacet let ve čtyřkolkách jen tak nezapomenete, ale naučit se tohle auto pořádně využívat je velká výzva,“ dodává Václav Pech jun.. Pořadí ve druhé etapě se ještě několikrát změnilo a do cíle nejstarší české rallye na Klatovském náměstí dojelo Porsche EuroOil – invelt teamu na pátém místě. „Jsme opravdu nadšení, protože před závodem jsme si říkali, že když bychom byli na hranici první pětky, tak je to pro nás úspěch, zvlášť, když na zkoušky a testování nezbylo moc času. S Petrem nás to v autě strašně baví a myslím, že to musí bavit i diváky kolem trati, protože si nepamatuji, kdy bychom zažívali takové fandění, jako tady. Mám radost z toho, co se nám s panem Jirovcem a  tátou podařilo, a že naši skvělí mechanici stihli auto dokončit. Těšíme se na další vývoj auta, na testování a ladění, protože s autem se dá ještě hodně pracovat,“ říkal v cíli Rallye Šumava Klatovy usmívající se Václav Pech jun..

Pořadí v cíli 51. Rallye Šumava Klatovy: 1. Jan Kopecký, Škoda Fabia R5, 2. Pontus Tidemand, Škoda Fabia R5, 3. Pavel Valoušek, Škoda Fabia R5, 4. Jan Černý, Škoda Fabia S2000, 5. Václav Pech jun., Porsche 911 – 997 GT3 .

EuroOil Cepro Invelt Standox Acerostar Castrol Allianz