Václav Pech jun. s Porsche před startem v Krumlově

Tisková informace Václava Pecha jun., Plzeň, 24.5.2016

Rallye Český Krumlov bude druhou soutěží, kde se opět představí posádka EuroOil-invelt teamu s Porsche 911 GT3 model 997.Start na jedné z nejhezčích, ale zároveň i nejtěžších soutěží v Mistrovství České republiky čeká v Krumlově o nadcházejícím víkendu na posádku Pech-Uhel se svým EuroOil-invelt teamem a Porsche 991 GT3. Po premiéře na Rallye Šumava, kde si novou techniku osahávali má Václav Pech jun. a členové teamu plnou hlavu poznatků a nápadů jak se s Porsche posunout o krůček dál. „Především vím, jak jinak mám přemýšlet při psaní rozpisu, hlavně brzdné body a vzdálenosti musím kvůli vyšší nájezdové rychlosti změnit, to mi na „Šumavě“ nedávalo důvěru v rozpis nejvíc. Dalším krokem na autě je postupné dolaďování podvozku a tlumičů, ale to je při každé změně závodního vozu na delší dobu. Máme připravený test na speciálně vybrané trati, se zatáčkami, které nám dělali s tímto vozem největší starosti,“ říká k přípravám Václav Pech jun..

Rychlostní zkoušky Rallye Český Krumlov mají velmi technický charakter a častokrát se zde mění povrchy od pěkného hladkého asfaltu, až po rozbitou a hodně uskákanou cestu, která snad kdysi byla asfaltová. Navíc je zde množství skákacích horizontů. „Přiznávám se, že skákání s Porsche se bojím nejvíce. Na jednom z horizontů Šumavy se nám pod předek vozu dostal vzduch a auto se postavilo téměř na „zadní“. Nic podobného jsme dosud nezažili a hlavně nevíme, od jaké rychlosti se tento jev začne projevovat. Na horizontech budeme zatím opatrní. Respekt a lehké obavy máme i z rozbitých a za deště blátivých zkoušek jako jsou Malonty nebo Lipno. Ještě bych se s Porsche raději chvíli učil jezdit na suchu. Ale těšíme se a doufám, že i diváci se budou dobře bavit. Snad nám i fanouškům bude přát počasí,“ říká s úsměvem Václav Pech jun., který v Krumlově v roce 2002, 2003, 2013 a 2014 s Petrem Uhlem vyhrál absolutně.

EuroOil-invelt team zve všechny fanoušky motorsportu na Rallye Český Krumlov, která odstartuje v pátek 27. května na výstavišti v Českých Budějovicích.

EuroOil Cepro Invelt Standox Acerostar Castrol Allianz