Václav Pech jun. před Rallye Příbram

Tisková informace Václava Pecha jun., Plzeň, 29.9.2016

Středočeská Rallye Příbram o nadcházejícím víkendu uzavře sezonu Mistrovství České republiky a na jejím startu nebude chybět historicky nejúspěšnější posádka této soutěže, kterou jsou Václav Pech jun. s Petrem Uhlem. Ti se na start postaví se svým atraktivním Porsche 911 GT3 model 997, které v této sezoně EuroOil – invelt team „vyškoluje“ o rychlosti a spolehlivosti na specifických českých zkouškách. „Tahle sezona je pro nás po letech opět učednická. S novým autem jsme museli výrazně změnit styl jízdy a je evidentní, že Porsche na rozbitých asfaltech v Česku trpí více, než třeba v okolních státech. Je to možná i mým agresivním stylem jízdy, ale snažíme se pomalu auto krok po krůčku vylepšit, aby tohle nasazení vydrželo,“ sděluje Václav Pech jun. své pocity z postupného vývoje Porsche 911 GT3.Následující sobota a neděle bude v okolí středočeského města s bohatou hornickou tradicí patřit 37.Rally Příbram. Pro EuroOil – invelt team to bude před několika exhibičními akcemi na závěr sezony příležitost rozloučit se s fanoušky na klasické rallye.

„Příbramskou soutěž máme s Petrem hodně rádi a v minulosti se nám tady většinou dařilo. Šestkrát jsme zde absolutně vyhráli, ať to bylo ještě s Fordem Focus WRC, nebo později s Mitsubishi či MINI. Je to naše skoro domácí soutěž a každý rok tady máme obrovskou podporu fanoušků. Dobře si třeba pamatuji rok 2014, kdy už jsme měli v kapse titul mistrů ČR i dostatečný náskok a proto se s Petrem rozhodli v závěru soutěže pobavit diváky většími smyky. Do těch jsme však museli naše tehdejší MINI trochu nutit. Ale teď u Porsche s pohonem pouze zadku nám to jde až moc samo, a myslím, že si diváci opět užijí. Rozhodně ale nebereme Rallye Příbram jen jako krasojízdu. Chceme jet hodně rychle a být mezi nejrychlejšími v cíli. Konkurence je hodně dobrá a  boj o vítězství bude určitě dramatický,“ říká Václav Pech jun..

Celý EuroOil – invelt team zve všechny fanoušky motoristického sportu na víkendovou Rallye Příbram, která odstartuje v sobotu 1. října v 8.00 hod. na letišti Dlouhá Lhota kam také do cíle přijedou první auta po absolvování tratě dlouhé 599 km v neděli 2. října ve 13.20.

EuroOil Cepro Invelt Standox Acerostar Castrol Allianz