Pech s Uhlem vyhráli MČR mezi vinicemi

Tisková informace Václava Pecha jun., Plzeň, 21.6.2021

EuroOil team s Václavem Pechem jun. a Petrem Uhlem na Fordu Focus WRC vyhráli po vyrovnané a dramatické bitvě rallye Hustopeče před Janem Kopeckým s Janem Hlouškem.


Soutěž „mezi vinicemi“ jak se místní rallye přezdívá, provázely již tradičně tropické teploty, ale především velká návštěva diváků, kteří konečně mohli k trati rychlostních zkoušek a i do servisu. „A na atmosféře to bylo hned poznat, především v servisní zóně bylo po dlouhé době opět živo,“ říká Václav Pech jun. Posádce EuroOil teamu vyšel vstup do závodu a první etapu vyhrála před nejbližšími pronásledovateli o 4,5 vteřiny. Zúročili tak nedávný tréninkový start na Rallye Plzeň.

„Hustopeče mají specifický charakter tratí, obslužné cesty ve vinohradech jsou každá z jiného asfaltu a všude leží prach. Hodně to tu klouže, ale tuhle rallye máme s Petrem rádi. Podle časového harmonogramu jsme měli jet za tmy pouze poslední RZ prvního dne. Vezli jsme si tedy přídavnou světelnou rampu sebou v kufru, abychom ji nepoškodili nějakým kontaktem třeba v retardéru o balík apod. a chtěli jí nasadit až na tu poslední rychlostku. Jenže harmonogram se posunul a my si nebyli jistí, zda nebudeme muset svítit již na předposlední RZ. Narychlo jsme tedy rampu s Petrem nasadili, ale ve spěchu neutáhli spodní držák. Hned po startu se celá rampa se 4 světly začala přizvedávat a vypadalo to, že jí úplně ztratíme a ještě při tom rozbije přední okno. Problesklo mě v hlavě, jaký to asi bude na poslední rychlostce ve tmě bez světel a s pavoukem na okně? Naštěstí rampa vydržela na svém místě a po vložce jí Petr utáhnul pořádně. Ale telefon jsem měl plný zpráv od lidí z tratě, že nám lítají světla nahoru a dolů,“ popisuje s úsměvem napínavé okamžiky Pech. EuroOil team udržel těsné vedení v dramatické přetahované o každou desetinku až do cíle. A tak slavil již čtvrté hustopečské vítězství. „Jsem šťastný za celý team, v tom horku to bylo velice náročné pro všechny, ale povedlo se. 6 sekund před druhým na tak náročné a nevyzpytatelné trati po dvoudenním závodění je úplné nic a rozhodnout mohla sebemenší jezdecká chybička, proto si vítězství tentokrát ceníme o něco víc,“ uzavírá Pech.

Dalším závodem EuroOil teamu bude v červenci Rallye Bohemia v Mladé Boleslavi.

EuroOil Cepro Standox Castrol