EuroOil team čeká jubilejní Barum Rallye

Tisková informace Václava Pecha jun., Plzeň, 25.8.2021

50. ročník nejpopulárnější tuzemské soutěže započítávané do Mistrovství Evropy láká nabitou startovní listinou. Kompletní evropská i domácí špička změří své síly ve třech dnech na náročné trati dlouhé takřka 800 km. Na startu nebude chybět ani posádka EuroOil teamu Václav Pech jun. - Petr Uhel s vozem Ford Focus WRC, se kterým se na Barumce však mohou zúčastnit pouze Mistrovství ČR, protože jejich Focus nemůže do ME bodovat. Proto bude startovat až za celým polem „Evropy,“ jako první z dalších 60 vozů počítaných výhradně do MČR. Pech s Uhlem tak budou na dálku bojovat se svými tradičními rivaly, kteří pojedou zhruba dvě hodiny před nimi.


„Bereme to jakou velkou výzvu. Na výhody, či nevýhody naší startovní pozice, si budeme muset počkat až v průběhu závodu. Nejvíce by výsledky mohlo ovlivnit počasí. Během dvou hodin může trať zmoknout nebo naopak oschnout. To by potom byly rozdíly v časech obrovské. Jistou nevýhodu však budeme určitě mít v závěru první etapy, kdy pojedeme poslední vložky oproti těm vpředu již za tmy,“ přemýšlí nad situací Pech a dodává: „Ale na druhou stranu absolvovat legendární rychlostku Pindula za tmy, se světelnou rampou, bude obrovský zážitek. Na Barumce noční erzety snad již 20 let čelo startovního pole nejelo. Tak snad nočními průjezdy potěšíme i diváky u trati.“

50. Barum Rallye odstartuje v pátek 27.8. v 17:00 hod na náměstí ve Zlíně a večer bude pokračovat populární první rychlostní zkouškou v ulicích města. Cíl závodu je naplánovaný na 17:00 v neděli 29.8. opět na zlínském náměstí.
EuroOil team zve všechny fanoušky motosportu na slavnou rallye.

EuroOil Cepro Standox Castrol