Pech s Uhlem opět do „Krumlova“

Tisková informace Václava Pecha jun., Plzeň, 19.5.2022

Rallye Český Krumlov se v loňském roce odjela v nezvyklém listopadovém termínu, kdy se po těsném, nervy drásajícím souboji radovala z vítězství posádka EuroOil teamu Pech – Uhel před Kopeckým s Hlouškem.


Letošní start populární jihočeské soutěže se odehraje v tradičním květnovém termínu. Soutěžící i diváci tak zažijí v krátké době dva ročníky během půl roku. Trať závodu doznala od podzimu jen minimum změn. Většina rychlostních zkoušek zůstala stejná, a tak bude zajímavé porovnávat rychlost posádek v rozdílných klimatických podmínkách.

„V listopadu to hodně klouzalo, bylo mokro a zima. Teď bude jistě tepleji, ale „Krumlov“ je zase vyhlášený přívalovými bouřkami. Ty jsou v tomto období časté a nás tam nejednou zastihly přímo za jízdy. To pak byl doslova boj o udržení závoďáku na cestě,“ popisuje Pech jun. a pokračuje. „Po nedávné „Šumavě“ na které se nám nepodařilo v povoleném čase odstranit závadu na hydraulice a museli jsme odstoupit téměř před cílem z prvního místa, jsme teď byli nuceni pořádně zabrat, abychom stačili Focuse připravit. Nyní máme ve voze kompletně jinou hydrauliku a naší „zlobivou“ zkoumají technici v M-Sportu. Stačili jsme udělat i krátký test a po loňských zkušenostech na vložkách, které nás letos čekají stejné, přestavět tuhost podvozku.

Pech s Uhlem budou na Rallye Český Krumlov startovat již po čtyřiadvacáté a dokázali zde i 5x zvítězit. „Je to naše oblíbená soutěž, na kterou se vždy těšíme. Fantastická divácká atmosféra jak u trati, tak při vyhlášení na cílové rampě v Jelení zahradě pod Krumlovským zámkem. Zároveň ale máme k této rallye velký respekt a víme že zdejší rychlostní zkoušky patří k těm nejtěžším z celé sezóny,“ uzavírá Pech jun.

Rallye Č. Krumlov odstartuje v pátek 20.5. v 16:00 hod. diváckou rychlostní zkouškou na výstavišti v Českých Budějovicích. Zde je po celou dobu závodu umístěna i servisní zóna. Cíl je naplánovaný na sobotu 21.5. v 16 hod v českokrumlovské Jelení zahradě po ujetí 466 km.
EuroOil team zve všechny fanoušky motosportu k rychlostním zkouškám této populární soutěže.

EuroOil Cepro Standox Castrol