Pech s Uhlem o kousek stříbrní

Tisková informace Václava Pecha jun., Plzeň, 24.5.2022

EuroOil team s posádkou Václav Pech jun. – Petr Uhel na voze Ford Focus WRC dokončil po dramatickém průběhu Rallye Český Krumlov na druhém místě.


Neuvěřitelně těsný a dechberoucí souboj o vítězství mezi posádkami Pech - Uhel a Kopecký - Hloušek ozdobil průběh letošní Krumlovské rallye. Oba aktéři dramatu si od první rychlostní zkoušky nedarovali ani metr trati. Ve velkém vedru, které v pátek panovalo si několikrát vyměnili vedení a první den po odjetí 6 rychlostních zkoušek uzavřeli Pech s Uhlem se ztrátou 0,3 s na vedoucí posádku Jana Kopeckého. Čekalo se na ráno, zda meteorologií avízované přeháňky zasáhly i trať závodu.

„Po noční bouřce nám „špióni“ táta s Frantou Šimkem hlásili, že na rychlostkách druhé etapy, především v lesních úsecích zůstává mokro. Proto jedna z rozhodujících věcí byla volba pneumatik. Ve vyhroceném tempu o každou desetinku sekundy bylo k jezdecké chybičce blízko. Především jsme museli správně zvolit tempo při přechodu ze suchého asfaltu na mokrý. Párkrát jsme se sklouzli víc, než jsme chtěli, ale vždy zůstali na cestě. Až na RZ 9, jsem jednu zatáčku přehnal a vyjel levou stranou Focusu na mokrou trávu. Už, už to vypadalo špatně, ale zachránila nás v trávě „správně“ položená kláda, o kterou jsme se lehce otřeli a ta nás nasměrovala zpátky na silnici. Jako důkaz po kontaktu zůstalo za ráfkem naloupané dřevo, ale pneumatika naštěstí neušla,“ popisuje jízdu na hranici svých možností teď již s úsměvem Pech jun.

Posádka EuroOil teamu se ve vyhroceném závěru v předposlední rychlostní zkoušce dostala na první místo o 2,6 s. Nejen členové obou teamů, ale všichni fanoušci netrpělivě vyhlíželi na svých mobilních telefonech výsledky poslední 13. RZ. Tu vyhráli Kopecký z Hlouškem a zvítězili celkově o 3,4s. Vrátili tak Pechovi s Uhlem loňskou porážku, kdy tehdy byl rozdíl v cíli až neuvěřitelně podobný a to 3,5s.

„Rozdíly v časech, které proti sobě s Honzou poslední dobou zajíždíme jsou opravdu zarážející a průběhy závodu snad víc a víc vyrovnané. Tady to byl opět obrovský sportovní zážitek, který musel bavit všechny kdo to sledovali. Samozřejmě, že nás prohra trochu mrzí, ale po takovém těsném souboji o každou desetinku sekundy to zase takové zklamání není. Teď to vyšlo lépe Honzům, kterým patří naše zasloužená gratulace,“ dodává Václav Pech jun.

EuroOil Cepro Standox Castrol