Pech s Uhlem pojedou Rallye Plzeň

Tisková informace Václava Pecha jun., Plzeň, 2.6.2022

EuroOil team s plzeňskou posádkou Václav Pech jun. - Petr Uhel pojede Rallye Plzeň i letos. Závod, který se nekonal 30 let, pořadatelé obnovili v loňském roce a připravili těžkou a velice atraktivní soutěž pro posádky i diváky. Jejich úspěšnou premiéru dokládá i aktuální startovní listina s rovnou stovkou přihlášených posádek.


Pech s Uhlem pojali loni start na jejich domácím podniku zařazeném do Rallysprint série, jako přípravu před blížící se rallye v Hustopečích. A podle slov Ášína udělali dobře, tak proč to letos nezopakovat. „Loňské rychlostní zkoušky nás mile překvapily, místy se podobaly právě těm šotolinovým hustopečským a celkový charakter tratě byl z jezdeckého pohledu moc hezký. I změny v nastavení auta se nám zde povedlo úspěšně vyzkoušet. Proto jsme se i letos rozhodli pro takovéto „ostré“ testování. Očekáváme ale těžký závod a tvrdou bitvu o stupně vítězů. Přece jen charakter jednodenních soutěží je jiný a bývá více vyrovnaný,“ posuzuje důvody startu Pech.

EuroOil team bude na letošní Rallye Plzeň v pozici obhájce vítězství, ale hned na první rychlostní zkoušce to nebude mít lehké. „První rychlostka se startuje ze Všerub, kde bydlí Petr a začátek vede po úzké klikaté cestičce kolem jejich pastvin s dobytkem. Mám od něj nůž na krku, že v žádném případě zde nesmím poškodit ohradníky, jako se mi to povedlo výletem na louku letos na Valašce. Tak nevím, jestli se budu soustředit víc na krávy, nebo na jízdu,“ směje se Pech. Rallye Plzeň odstartuje v pátek 3.6. v 19.30 hod. slavnostním startem z Náměstí Republiky v Plzni a pokračovat bude v sobotu osmi rychlostními zkouškami. Vítězové budou vyhlášení ve stejný den v 16.30 hod opět na náměstí v Plzni.
EuroOil team zve všechny fanoušky na tuto motoristickou událost.

EuroOil Cepro Standox Castrol