Pech s Uhlem vyhráli Rallye Plzeň

Tisková informace Václava Pecha jun., Plzeň, 7.6.2022

Soutěžní posádka EuroOil teamu na voze Ford Focus WRC vyhrála 16. Rallye Plzeň a obhájila tak své loňské vítězství.


Pech s Uhlem startovali na domácí soutěži především z tréninkových důvodů, ale hlavně kvůli zkoušce jejich Fordu WRC s novou hydraulikou na blížící se Rallye Hustopeče. To se podařilo, a dokonce vše ozdobili emotivním vítězstvím před početným domácím publikem.

„Musím přiznat, že vyhrát v rodné Plzni a přejíždět cílovou rampu na našem náměstí je opravdu skvělý pocit. Celý závod se nám povedl a ještě jsme si mohli vyzkoušet pár dalších nových věcí na autě. Na rychlostkách bylo opravdu hodně fanoušků, především pak na šotolinových úsecích. Tam jsme se snažili ukázat i nějaký atraktivní průjezd a podle ohlasů se nám to snad i dařilo. Klouzání na šotolině byla dobrá příprava na Hustopeče, kde je jí nejvíce z celého šampionátu,“ říká po závodě nadšený Pech jun.

Ten dodržel slib a neublížil ohradě kolem pastvin svého spolujezdce Petra Uhla. Podle očitých svědků stálo 80 krav přímo u cesty a koukaly na jejich první průjezd, po kterém hromadně utekly. Někdo z místní prohlásil „Koukly na páníčka a mazaly.“ Když Pech s Uhlem dojeli do servisu, už se touto historkou všichni mechanici s úsměvem bavili.
Příštím závodem EuroOil teamu bude již za čtrnáct dnů jihomoravská Rallye Hustopeče.

EuroOil Cepro Standox Castrol