Pecha s Uhlem čeká rallye mezi vinicemi

Tisková informace Václava Pecha jun., Plzeň, 16.6.2022

Jihomoravské Hustopeče přivítají 4. díl Mistrovství ČR v rallye. Závod, který pravidelně provázejí extrémně vysoké teploty a je vyhlášený svými šotolinovými úseky, nevynechá ani EuroOil team se svojí soutěžní posádkou Václav Pech jun. – Petr Uhel na voze Ford Focus WRC.


Pech s Uhlem, jako obhájci loňského vítězství, se snažili na tento těžký závod připravit co nejlépe. Z tréninkových důvodů absolvovali před čtrnácti dny i závod rallysprint série v rodné Plzni. Ten se jim podařilo vyhrát, a hlavně si zde mohli opět vyzkoušet ostrou jízdu na šotolině. Hustopeče se totiž mohou pyšnit největší porcí těchto nezpevněných úseků, na kterých se jízdní styl výrazně liší od toho asfaltového.

„Plzeň byla perfektní průpravou před Hustopečema. Zase nás do toho musel trošku postrčit můj táta, ale určitě se to vyplatilo. Vyzkoušet si opět po roce jízdu ve smyku na šotolině v ostrém tempu nám určitě prospělo. Navíc bylo také pořádné horko. Takže jízdu v autě, kdy jsme v nehořlavých kombinézách byli mokrý jako sněhuláci při oblevě, máme také natrénovanou,“ říká s úsměvem Pech jun., který s obavami vyhlíží víkendové předpovědi počasí.

Rallye odstartuje v pátek 17.6. v 18:14 hod. tradičně na náměstí v Hustopečích a na posádky čeká ve dvou dnech trať dlouhá 320 km. Vítěz by měl projet cílovou rampou na stejném náměstí v sobotu v 17:08 hod.
EuroOil team zve všechny fanoušky motorsportu na tento jedinečný závod.

EuroOil Cepro Standox Castrol