Pech s Uhlem jedou do Pačejova

Tisková informace Václava Pecha jun., Plzeň, 29.9.2022

Již tento víkend pokračuje MČR v rallye dalším závodem a to v Pačejově. Na startu oblíbené soutěže nebude chybět ani posádka EuroOil teamu Václav Pech jun. - Petr Uhel a jejich Ford Focus WRC.


Pro Pecha s Uhlem je tato soutěž blízko jejich rodné Plzně speciální, v roce 1996 zde absolvovali svoji úplně první rallye se Škodou 1000 MB a start zde berou vždy velice srdcově. I kvůli většímu počtu skalních příznivců, kteří za nimi do Pačejova jezdí. „Už při tréninku máme od fanoušků, kteří v regionu bydlí, nařízeno zastavit se v Záboří pro řízky, v Krtech pro koláče a v Blatné pro jihočeské makové buchty, aby měli mechanici v servisu co na zub. V tréninkovém Mitsubishi to pak musím pořádně zabezpečit proti vysypání a hlavně, aby na to nemohl dosáhnout Petr, než to dovezeme do servisu,“ humorně popisuje náročnost tréninkových jízd na domácí soutěži Pech.

EuroOil team týden před startem pilně testoval a zkoušel různá nastavení tuhosti podvozku, v závislosti na proměnlivé počasí, které má o víkendu panovat. „Pačejov má některé rychlostky ještě na o něco užších cestách než jiné soutěže a chování auta je tomu třeba trošku přizpůsobit. Na testu jsme vyzkoušeli zase něco nového a především já měl možnost dostat se po měsíční pauze zase trošku do tempa,“ říká před startem Pech.

Rallye Pačejov zahájí slavnostní start v pátek 30.9. na Horažďovické náměstí v 19.00 hod. Pokračovat bude v sobotu a v neděli na 12 rychlostních zkouškách a trati dlouhé bezmála 500 km. Cíl soutěže je naplánovaný na neděli ve 14.40 hod. opět v Horažďovicích na náměstí. EuroOil team zve všechny příznivce motorsportu na tuto jedinečnou událost.

EuroOil Cepro Standox Castrol