Pech s Uhlem zakončí sezónu na Rallysprintu

Tisková informace Václava Pecha jun., Plzeň, 25.11.2022

Již 27. ročník Pražského Rallysprintu je tradičně jednou z posledních akcí zakončující soutěžáckou sezónu. Divácky atraktivní podnik se opět odehraje především v okolí Strahovského stadionu, kde bude umístěna i servisní zóna. Více jak 60 posádek změří své síly na 5-ti rychlostních zkouškách a na poslední šesté nebude měřen čas, aby jezdci mohli předvést početnému publiku divoké smyky s kouřem od pneumatik.


EuroOil team s posádkou Václav Pech jun.- Petr Uhel s Fordem Focus WRC nebude na Strahově chybět. „Tento závod je „sprint“ v pravém slova smyslu. Většina jezdců trať dokonale zná a hned od prvních metrů jedou všichni co pomýšlejí na vítězství s největším nasazením. Rozdíly v časech jsou opravdu minimální a jakékoliv zaváhání, vzhledem k délce trati již nejde dohnat. Těšíme se na atmosféru, kterou zde fandové vytvářejí i na naše porovnání s novějšími vozy specifikace WRC, které zde výjimečně také startují. Doufám, že vyjde i počasí a diváci si přijdou na své,“ popisuje Václav Pech jun.

Pražský Rallysprint odstartuje v sobotu 26.12. na Strahově již v 7,15 hod. Posádky se nejdříve vydají na západní okraj Prahy, kde se nedaleko lomu Velká Amerika pojedou od 7:55 hod. dvě úvodní rychlostní zkoušky. Celé startovní pole se pak přesune zpět na Strahov, kde se odjede zbytek soutěže včetně konečného vyhlášení vítězů.
EuroOil team zve všechny fanoušky motosportu na tradiční závěr roku.

EuroOil Cepro Standox Castrol