Pech s Uhlem před „domácí“ Rallye Šumava

Tisková informace Václava Pecha jun., Plzeň, 20.4.2023

EuroOil team s posádkou Václav Pech jun. - Petr Uhel a s vozem Ford Focus WRC čeká o nadcházejícím víkendu start na 57. ročníku nejstarší tuzemské automobilové soutěže v Klatovech.


Po vítězství na „Valašce“, která otevřela rallyovou sezónu v ČR, budou mít Pech s Uhlem na svém Focusu startovní číslo 1. To, a především zodpovědnost před domácím publikem, vyvolává u Plzeňské posádky ještě vyšší míru zodpovědnosti při přípravách. „Do Klatov se těšíme. Vypadá to, že by mohlo vyjít i hezké jarní počasí a to pak je u trati hned jiná atmosféra. Především pak na Čínovském okruhu, kde se vždy sejde obrovské množství fanoušků. Harmonogram soutěže slibuje i nové úseky, které jistě přispějí k oživení závodu,“ říká Pech jun.

V Klatovech jsou v posledních letech zařazovány také divácky atraktivní šotolinové úseky. „Ty máme obecně velmi rádi. Jízda na šotolině je pro nás vždy zpestřením a každý metr nezpevněného povrchu vítáme. Zde je ale poměrně dlouhá část šotoliny na poslední rychlostce. Z té mám velký respekt. Hrozí proražení pneumatiky nebo jiná jezdecká chyba doslova před cílem celého závodu a ztráta dosaženého umístění. Prostě na Šumavě nemá nikdo až do konce nic jisté,“ popisuje zamyšleně Václav Pech jun.

57. Rallye Šumava Klatovy odstartuje z náměstí v Klatovech v pátek 21. dubna před čtvrtou odpoledne, kdy posádky vyrazí na úvodní rychlostní zkoušku, kterou je populární okruh na Čínově. „Ten se prý letos pojede naposledy. Kolem Klatov se totiž buduje nový obchvat a bohužel zasáhne do trasy okruhu. Doufám, že klatovští vymyslí brzo nějakou náhradu za tuhle legendární rychlostku, která k Rallye Šumava patří od nepaměti. Já se tam s dědou chodil dívat na mého tátu asi už v 5 letech a dodnes si pamatuju každý detail,“ zamyšleně říká Pech jun.

Dodejme, že posádky dorazí do cíle opět na náměstí v Klatovech v neděli odpoledne po 14 hodině a v tu chvíli budou mít za sebou více než 500 kilometrů tratě. EuroOil team a posádka Václav Pech jun. – Petr Uhel zvou všechny milovníky motoristického sportu k návštěvě této nejstarší české rallye.

EuroOil Cepro Standox Castrol