EuroOil team s Pechem a Uhlem míří na jih Čech

Tisková informace Václava Pecha jun., Plzeň, 16.5.2024

Druhým podnikem letošního Mistrovství České republiky v rallye je jihočeská Rallye Český Krumlov. Na 51. ročník této těžké přesto mezi posádkami oblíbené soutěže se těší i Pech s Uhlem, kteří se chystají na svůj již 26. start pod zámkem v Jelení zahradě.


Krumlovská rallye je vyhlášená svými rozmary počasí, kdy nejednou pořádně potrápila posádky prudkým lijákem, nebo dokonce krupobitím. Meteorologové tuhle specialitu „Krumlova“ přisuzují blízkosti dvou přehrad Lipno a Římov, ze kterých se odpařuje obrovské množství vody. „Hornatá krajina šumavského pohoří pak nasáklé mraky zadrží a ty nám pořádně pokropí trať tak rychle, že to nikdo nestačí ani předpovědět,“ doplňuje s úsměvem V.Pech jun.

V letošním ročníku to opět vypadá na podobné změny počasí po celou dobu závodu. „Jsme připraveni na všechny možné povrchy, které z předchozích ročníků Krumlova známe, ale vždy to tu bude náročnější než kdekoliv jinde. Tím, že tady bývají jen přeháňky a ne trvalý déšť, stává se velice často, že jedna rychlostka stačí po přeháňce uschnout a další dvě se jedou bez možnosti přezutí v dešti nebo na mokru. Pak je zajímavé sledovat jednotlivé posádky na jakých variantách pneumatik opouštějí servis,“ popisuje zamyšleně V.Pech jun.

V týdnu před startem závodu proběhlo testování teamového Focusu, při kterém se Pech s Uhlem snažili sami natrénovat co nejrychlejší přestavení tuhosti podvozku, tak aby si mohli podle počasí sami měnit nastavení a věděli kolik jim to zabere času mezi jednotlivými rychlostkami. Rallye Český Krumlov odstartuje tradičně v pátek 17.5. v 15,30 hod. na výstavišti v Českých Budějovicích, kde se odehraje i první rychlostní zkouška. Až potom posádky čeká slavnostní start v českokrumlovské Jelení zahradě.

První posádka by měla projed cílem po absolvování tratě dlouhé téměř 610 km v sobotu před 17. hodinou opět v Jelení zahradě.
EuroOil team zve všechny příznivce motosportu na tuto akci.

EuroOil Cepro Standox Castrol