EuroOil team na Krumlově těsně druhý

Tisková informace Václava Pecha jun., Plzeň, 22.5.2024

51.ročník Rallye Český Krumlov se zcela jistě zařadí mezi ty historicky nejdramatičtější. Hned pět posádek bojovalo reálně po celou dobu soutěže o celkové vítězství a v cíli po dvou dnech zápolení na jihočeských cestičkách dělil první trojici nicotný rozdíl.


V první etapě se přetahovala pětice jezdců doslova o desetinky vteřiny na každé rychlostní zkoušce a to i v noci. Rozdíl po prvním dnu byl mezi prvním Stříteským a pátým Pechem 15 s a to ještě z Pechovy ztráty největší část tvořila 10s penalizace.

„Před závodem jsem popisoval možné rozmary počasí, které nás na Krumlově můžou potkat a to jsem ani nechtěl být tak dobrým prorokem. V noci před startem vydatně zapršelo a i v pátek během dne sem tam nějaká přeháňka přešla. Takže některé úseky byly zcela suché, ale v lesích zůstávalo vlhko. Proto jsme si s sebou vezli dvě měkké pneumatiky, které jsme na auto chtěli přezout před nejmokřejší RZ. Jenže při výměně pneu jsem špatně použil zvedák, který se mně v ruce rozpadl na několik kusů. Navíc jsem při tom zjistil, že jedno kolo je určitě nutné vyměnit, protože mělo poškozený disk. Bez heveru jsme si museli pomoci vedle ležící dopravní značkou a za podpory kamarádských posádek, především Karla Trojana, se nám podařilo kolo vyměnit. Byla z toho ale 10s penalizace za pozdní příjezd do časové kontroly,“ popisuje zdržení Pech.

Druhý den ráno začali Pech s Uhlem ztrátu mohutně stahovat a postupně se propracovali až na druhé místo. Před poslední těžkou 14 km dlouhou rychlostkou byli 1,3s za prvním, ale na záda jim dýchal Honza Kopecký pomalejší jen o 0,7s.

„Do poslední rychlostky jsme dali všichni tři určitě úplně všechno, nic nebylo do posledního metru jisté. Navíc to byla asi nejuklouzanější vložka z celého závodu. Přesto jsme ji zajeli takřka stejně. Nám se jí povedlo sice vyhrát, ale náskok Dominika jsme umazali jen na konečných 0,8s. Nebýt naší nešťastné penalizace, asi bychom s takovým nasazením na nevyzpytatelné a uklouzané trati nejeli. A tak za měsíc se s celým EuroOil teamem těšíme na další pokračování v Hustopečích,“ uzavírá Václav Pech jun.

EuroOil Cepro Standox Castrol